Golazo #3 – Zlatá éra. Jak Španělé v letech 2008-2012 vládli fotbalu

Fotbalisté Španělska slaví titul mistrů světa roku 2010 (zdroj: wikipedia.org)

Na trofej z velkého mezinárodního turnaje čekali přes 40 let. Pak Španělé ovládli rovnou tři v řadě. V letech 2008 – 2012 vyhráli dvakrát mistrovství Evropy a jednou mistrovství světa. Čím zlomili prokletí?

Ve 3. dílu podcastu Golazo se podíváme na to, jak zlatá španělská éra odstartovala a jaké zásadní, často nepopulární, kroky k ní vedly. Nezapomene ani na vliv hned několika trenérů a samozřejmě klíčových hráčů.

Vzpomeneme důležité milníky a přidáme spoustu zajímavostí. Víte například, která legenda španělského fotbalu byla z úspěšných turnajů zcela vynechána? Nebo jakou výjimečnou statistikou se národní tým chlubil v play off?

Vydejte se s námi přímo do zlaté historie Španělska a dozvíte se ještě mnohem víc. Tradičně se v Golazu podíváme také na zajímavé aktuality, vyhlásíme si vítěze i poražené týdne a pozveme posluchače na další události.

Poslouchej epizodu

Podcast Golazo najdete ve všech důležitých podcastových aplikacích.

Spotify

Audio

Video

Golazo je podcast o španělském fotbale, který má ambici vzít své posluchače do jeho zákoutí a vtáhnout je pozoruhodnými příběhy. Od největších klubů a hvězd až po zapomenuté a nenápadné historky. Tomáš Podvín a David Beňo uvádí podcast, u kterého se zaručeně nebudete nudit!

Další epizody

Epizoda 3