Golazo #6 – Nejšílenější derby ve Španělsku: Top atmosféra, nenávist i konflikty

Fanoušci Realu Oviedo v derby proti Gijónu (zdroj: wikipedia.org)

Jedná se o jedno z největších derby ve Španělsku, a přesto jste o něm možná doteď neslyšeli. Duel dnes druholigových klubů Realu Oviedo a Sportingu Gijón totiž není o hvězdných výkonech na hřišti, ale především o fanoušcích.

V 6. dílu podcastu Golazo jsme se podívali blíže právě na asturijské derby mezi Realem Oviedo a Sportingem Gijón. Kde vznikla obrovská rivalita mezi kluby, jak se projevuje nenávist mezi samotnými městy a proč vzbuzuje zápas tolik emocí?

Odrazili jsme se od historie měst i klubů, prošli si velkými finančními problémy obou rivalů a dostali se samozřejmě až k současnosti. Na co jsou příznivci Ovieda a Gijónu skutečně hrdí? A jak přijímají realitu neúspěchu? Nejen o tom mluvíme.

Tradičně se dostane také na aktuality, ke kterým přidáváme odlehčenou rubriku volně nazvanou „pikantnost týdne“. Neochudíme vás ani o poraženého a vítěze týdne či o pozvánku na další zajímavé zápasy.

Poslouchej epizodu

Podcast Golazo najdete ve všech důležitých podcastových aplikacích.

Spotify

Audio

Video

Golazo je podcast o španělském fotbale, který má ambici vzít své posluchače do jeho zákoutí a vtáhnout je pozoruhodnými příběhy. Od největších klubů a hvězd až po zapomenuté a nenápadné historky. Tomáš Podvín a David Beňo uvádí podcast, u kterého se zaručeně nebudete nudit!

Další epizody

Epizoda 6